Як доглядати за проблемною шкірою обличчя

Догляди
26 квітня 2024
Як доглядати за проблемною шкірою обличчя

Проблемна шкіра зустрічається у 80% підлітків під час гормонального сплеску, що вважається нормою. З роками ситуація має покращитися. Однак у старшому віці чистим обличчям можуть похвалитися одиниці. Для більшості жінок і чоловіків відсутність акне досягається постійним ретельним доглядом за обличчям. Давайте розберемося, чому виникають прищі, і як повернути проблемній шкірі гладкість.

Чому шкіра стає проблемною

У більшості випадків висипання на обличчі виникають через порушення роботи сальних залоз. Підшкірний жир виробляється у великих кількостях, формуючи на покривах тонку жирну плівку, яка заважає шкірі «дихати». Секрет сальних залоз забиває фолікули, утворюючи чорні цятки та прищі. Власницям жирної та комбінованої шкіри доводиться страждати від акне частіше за інших, проте наявність нормальної дерми не гарантує відсутність прищів.

Існують інші причини виникнення висипів. Це гормональні порушення у дорослих, часті стреси, неправильне харчування, генетична схильність. Жирна шкіра страждає і від зовнішніх факторів. До них належать: забруднення навколишнього середовища, неякісна косметика, відсутність догляду, недостатнє очищення пір, механічне та хімічне подразнення дерми.

Що робити, щоб покращити стан шкіри?

Вугровий висип не з'являється на порожньому місці. Це завжди результат впливу внутрішніх та зовнішніх факторів. Якщо почати боротьбу з першопричинами, то результат не забариться. Тому потрібно комплексно використовувати косметичні засоби, змінювати раціон та повсякденні звички.

Харчування при проблемній шкірі

Лікування акне починається з правильного харчування. Власниці проблемної шкіри повинні пам'ятати, що борошняні вироби, жирне та солодке посилюють запалення. Фастфуд збільшує кількість токсинів та холестерину в крові. Це стає причиною закупорки судин та збоїв у роботі лімфатичної системи, яка впливає на стан дерми.

Про користь жирних кислот омега-3 відомо кожному обивателю. Це, безумовно, важлива речовина, яка зміцнює здоров'я людини. Однак багато хто помилково вважає, що його можна замінити на омега-6. Останні дослідження вчених показали шкоду для шкіри від надмірного вживання цього підвиду жирних кислот, тому перестаратися з омега-6 не варто.

догляд за проблемною шкірою обличчя

Косметичний догляд

Ретельно підібрані косметичні засоби суттєво покращують стан шкіри. Вибір продукції залежить від типу шкіри, рівня рН, переваг брендів, а також зручності використання. Дерматологи рекомендують базовий догляд, що складається із чотирьох етапів:

  • очищення. Найголовніший момент у щоденній рутині, від якого залежить здоров'я шкіри. Очищати обличчя необхідно двічі на день без мила, спиртових розчинів, а також активного розтирання. Для проблемної дерми підходять засоби для демакіяжу з кислотами, що матують компонентами у складі;
  • відлущування. Даний етап можливий лише у тому випадку, коли немає гострого запального процесу. Достатньо 1-2 процедур, що відлущують на тиждень із застосуванням м'яких скрабів;
  • тонізація. Важливий компонент відходу, від якого залежить краса обличчя. Використання тоніка чи лосьйону сприяє нормалізації роботи сальних залоз, додатково живить дерму;
  • зволоження. Власниці жирної шкіри вважають зволоження зайвим у повсякденному догляді. Однак недолік вологи активізує вироблення підшкірного сала, погіршує загальний стан дерми. Тому необхідно щодня застосовувати зволожуючі засоби.

Косметика для проблемної шкіри повинна містити компоненти, що підсушують: цинк або сірку. Такі абсорбуючі речовини, як глина чи вугілля, глибоко очищають пори. Для ніжного відлущування, вирівнювання кольору, рельєфу обличчя використовують засоби із саліциловою або АНА-кислотою.

Спосіб життя 

Зовнішній вигляд людини багато в чому залежить від її способу життя. Алкоголь з нікотином впливають як на стан внутрішніх органів, а й відбивають наслідки на шкірних покровах. Збої в роботі кровоносної, а також лімфатичної систем призводять до закупорки пір, нездорового відтінку обличчя та інших неприємних наслідків. Позбавлення шкідливих звичок буде помітно неозброєним поглядом. Порушення режиму сну позбавляє дерму важливого часу для відновлення. Висипатися щодня – обов'язкова умова не тільки для здоров'я, але і для зовнішнього вигляду.

Якщо самостійний підбір доглядових засобів, зміна раціону та звичок не вплинули на наявність акне, настав час шукати фахівця. Салон краси BLOOM у Дніпрі пропонує консультації досвідченого косметолога, який порекомендує ефективні засоби боротьби з дерматологічною проблемою. Не дайте висипам зіпсувати ваше життя.

Вас також може зацікавити

Демакіяж: правила та особливості зняття косметики
Догляди
Демакіяж: правила та особливості зняття косметики
Багато жінок вважають демакіяж рутиною, яку можна пропустити. Здавалося б, що нічого страшного не станеться, якщо один раз поспати з макіяжем. Однак шкідлива звичка дуже швидко стає постійною, призводить до проблем зі шкірою та прискорює старіння.
Читати
Як доглядати за волоссям, щоб воно було здоровим і красивим
Догляди
Як доглядати за волоссям, щоб воно було здоровим і красивим
Навіть якщо ви впевнені у своїй здатності мити голову та розчісуватись, це не означає, що ви все робите правильно. Ми зібрали кілька поширених помилок та дієвих рекомендацій для створення шикарної зачіски.
Читати
Догляд за шкірою навколо очей
Догляди
Догляд за шкірою навколо очей
У зоні навколо очей не так багато сальних залоз та колагену, що робить її схильною до сухості, обвисання, утворення складок та зморшок. Більш того, генетична схильність, ультрафіолетові промені, зовнішні фактори та стреси, спосіб життя можуть призвести до швидкого старіння шкіри навколо очей.
Читати
Антивіковий догляд за шкірою обличчя: правила та особливості
Догляди
Антивіковий догляд за шкірою обличчя: правила та особливості
Бажання зберегти молодість і красу завжди актуальне – і цього легко можна досягти, дотримуючись здорового способу життя, а також приділяючи час антивіковим процедурам для шкіри.
Читати
Як доглядати за проблемною шкірою обличчя
Догляди
Як доглядати за проблемною шкірою обличчя
Проблемна шкіра зустрічається у 80% підлітків під час гормонального сплеску, що вважається нормою. З роками ситуація має покращитися. Однак у старшому віці чистою особою можуть похвалитися одиниці.
Читати
5 порад по догляду за бровами
Догляди
5 порад по догляду за бровами
Жінки різних вікових категорій часто не приділяють належної уваги стану брів. Багато хто вибирає татуаж, повністю видаляючи волоски і створюючи тоненькі брови. Деякі представниці прекрасної половини людства і зовсім присвячують зовнішнім виглядом кілька хвилин після прийняття душу, вискубавши злегка виросли волоски.
Читати