Останні новини у beauty-сфері

Як правильно приймати колаген?

Назад у блог
Як правильно приймати колаген?
25 / 06 / 23

Краса та здоров'я звичні для молодості, у зрілому віці для їх підтримки доводиться докладати зусиль. Важливу роль у цьому відіграє колаген – найпоширеніший в організмі людини білок. Він відповідає за стан кісткової, хрящової та сполучної тканини, серцево-судинної системи, шкіри, волосся. Запаси його поступово виснажуються, що призводить до незворотних наслідків та захворювань.

Відкласти цей момент можна, якщо заздалегідь почати поповнення внутрішніх запасів. Декілька простих правил допоможуть підвищити ефективність додаткового колагену.

Що таке колаген

Організм людини весь складається з різних сполучних тканин. Головним ресурсом для формування є колаген. Це особливий білок, що міцно пов'язує клітини між собою. Він входить до структури будь-якого органу. Такий білок синтезується організмом на основі складних хімічних процесів, оновлюючи тканини та підтримуючи кістки, суглоби, судини, м'язи, шкіру у здоровому стані.

З віком синтез уповільнюється, що призводить до його дефіциту та потреби у додатковому прийомі. Білок випускається у формі порошку, капсул, таблеток, рідини, активно застосовується в косметології. Найпростіша форма, доступна вдома – кулінарний желатин. Отримують його з природних та штучних джерел:

 1. З рибної шкіри, луски та кісток – морський, корисний для шкіри, кісток.
 2. З великої рогатої худоби – бичачий, необхідний для відновлення суглобів.
 3. З курячих хрящів – неденатурований тип корисний для суглобів.
 4. Шляхом хімічного синтезу – веганський, гідролізований, який легко засвоюється, надаючи загальнозміцнюючу дію.

Колаген – це основа здорового тіла, у якому всі фізіологічні процеси протікають у нормальному режимі. Приймати його як харчову добавку не складно, тому шанс оздоровитися є у кожного.

Для чого потрібен колаген

Колаген в організмі людини поєднує безліч різних клітин. Щоб справлятися зі своїм завданням найкраще, природою створено 28 типів цього білка. Найпоширенішими та важливими вважаються 5 із них:

 • 1 тип – заповнює близько 90% всього колагену в тілі людини, входить до структури зв'язок та сухожиль, кісток, шкіри;
 • 2 тип – наповнює суглоби та еластичні хрящі (у вухах, носі);
 • 3 тип – відповідає за працездатність та зростання м'язів, функціонування внутрішніх органів, судин;
 • 4 тип – заповнює глибокі шари шкіри, надаючи їй еластичність, пружність;
 • 5 тип – необхідний для підтримки здоров'я шкіри, волосся, нігтів, очей.

Для правильного підбору додаткового білка важливо розумітися на його типах, їх призначенні.

Як приймати колаген правильно

У колагену мало протипоказань і багато медиків ліберально ставляться до його прийому, не виділяючи особливих правил лікування. Щоб білок найкраще засвоївся, виявив максимальну ефективність, варто взяти до уваги деякі рекомендації:

приймання колагену

 1. Не змішувати різні типи колагену між собою, розділяючи прийоми щонайменше 1 годиною часу.
 2. Приймати білок хоча б за півгодини до їди.
 3. Курс лікування має тривати мінімум 3 місяці для прояву накопичувального ефекту.
 4. Профілактична добова доза повинна дорівнювати 5 грамам, лікувальна – 10 грамів.

Курс необхідно супроводжувати дотриманням водного балансу організму – пити достатню кількість рідини, стежити за загальним самопочуттям. Для здоров'я шкіри колаген рекомендується комбінувати з гіалуроновою кислотою.

Як приймати колаген у порошку?

Порошкова форма відрізняється найвищою засвоюваністю, але призводить до згущення крові. Починати прийом слід лише після консультації із сімейним лікарем на основі результатів аналізів.

Білок у порошку випускають з різними смаковими добавками, що маскують неприємний желатиновий присмак. Його слід розвести у склянці теплої води, соку та прийняти за 30 хвилин до їжі. Корисно додавати до порошку 2 типу аскорбінову, гіалуронову кислоти.

Як приймати колаген у таблетках?

Таблетки та капсули користуються популярністю завдяки простоті прийому, відсутності неприємного смаку. Їхня ефективність не нижча, ніж у порошку, але процес розщеплення в організмі протікає трохи довше.

Перевага варто віддати рибному або тваринному типу, оскільки рослинні види засвоюються гірше. Для профілактики достатньо приймати 5000 мг на добу, для лікування травм та порушень опорно-рухового апарату дозування можна збільшити вдвічі.

Коли краще пити колаген: вранці чи ввечері

Користь колагену однаково добре проявляється як при ранковому, так і при вечірньому прийомі. Деякі нутриціологи віддають перевагу ранковому прийому, мотивуючи свою позицію фізіологічними процесами в організмі людини, за яких білок засвоюватиметься активніше. Відрегулювати графік можна на власний розсуд, відштовхуючись від розпорядку дня, самопочуття.

 

З чим не можна приймати колаген

Головне протипоказання колагену як харчової добавки – алергія на його джерело. Якщо людина не переносить рибу чи м'ясо певного типу, у неї можуть виникнути алергічні симптоми на синтезований білок. У такому випадку варто вибрати штучний або рослинний продукт.

Уважно до прийому колагену слід ставитись за наявності проблем з нирками, сечовивідною системою. Консультація та контроль лікаря також необхідні для вагітних і жінок, що годують.

Головна заборона при прийомі колагену полягає в тому, щоб не змішувати білок різних типів між собою, а саме 1-3 типи з 2-м. Це необхідно для правильного засвоєння організмом без конфлікту амінокислотних профілів.

Побічні ефекти колагену можуть виявлятися через порушення травлення, здуття живота, сухість у роті, нудоту. При перших симптомах варто перервати прийом і проконсультуватися у лікаря.

в інтернет-магазин Зателефонувати