Останні новини у beauty-сфері

Види спортивного масажу

Назад у блог
Види спортивного масажу
15 / 09 / 20

В будь-якому вигляді спорту неможливо обійтися без спортивного масажу. Застосовуючи дану процедуру, спортсмени зможуть удосконалити фізичні якості, підготуватися до виконання різних вправ, відновити і підвищити працездатність. Завдяки спортивного масажу, спортсменам вдається досягти певних спортивних форм і зберігати їх протягом довгого часу. Особливо важливо провести такі сеанси у випадках, коли спортсмен відчуває перевтома після інтенсивних тренувань. Спеціально проведені процедури допоможуть максимально розслабити м'язи і забезпечать позитивний настрій на майбутні змагання або тренування.

Види спортивного масажу та їх особливості

Спортивний масаж може бути загальним або локальним. При проведення загального масажу здійснюється масування усього тіла спортсмена. Тривалість сеансу не повинна бути менше 60 хвилин. Локальний масаж передбачає масування певної частини тіла і може тривати 3-25 хвилин.

І в одному, і в другому випадку спочатку здійснюється погладжування, після чого майстер приступає до разминающим рухам. Чергуються такі прийоми розтиранням, потряхіваніем і ударними прийомами.

Масаж може бути тренувальним, попередніми або відновлювальним.

Тренувальний масаж і особливості його проведення

Для досягнення максимально високих результатів у тому чи іншому виді спорту перед тренуваннями спортсмена необхідно підготувати. Застосування технік тренувального масажу допоможе поліпшити показники працездатності і подолати стомлення. Також тренувальний масаж ефективний в якості профілактики і лікування різних спортивних травм.

Тривалість сеансу тренувального масажу може бути різної (від 30 до 70 хвилин). На інтенсивність прийомів впливає рівень фізичної підготовки спортсмена, тренувальна навантаження і стан м'язової системи на даний момент.

Підвиди тренувального масажу представлені трьома варіантами:

  • для підвищення тренованості;
  • для збереження спортивної форми;
  • для підвищення фізичних якостей.

Попередній масаж і його особливості

спортивний масаж

Попередній масаж призначений для максимальної підготовки організму і м'язової тканини спортсмена до майбутніх навантажень на змаганнях, виступах і тренувальних заняттях. Завдяки спеціальним прийомам, можна нормалізувати стан окремих ділянок тіла для досягнення максимальних результатів.

Проведення попереднього масажу допоможе спортсменові зняти не тільки фізична, але і емоційний напруга. До різновидам попереднього масажу належить розминочний, заспокійливий, зігріваючий і мобілізуючий масаж.

Розминочний масаж може здійснюватися кожен раз перед початком тренування. Такі прийоми особливо ефективні при підготовці організму до майбутнім змагань. Тривалість сеансу разминочного масажу становить не більше 35 хвилин. Розминання здійснюється кільцевими, колоподібними і щипцеобразными рухами.

Відновний масаж і особливості його проведення

відновний спортивний масаж

Відновний масаж після фізичної навантаження – обов'язкова процедура професійному спорті. Відновлювальні процедури можна проводити як перед тренуванням, так і в процесі занять. Більш ефективні відновлювальні масажні прийоми в поєднанні з лазнею, басейном, теплим душем і гідропроцедурами.

Відновний масаж допоможе зняти емоційне напруга. Даний вид масажу дозволяє максимально розслабити м'язову тканину, підвищити працездатність. Кваліфіковані майстри роблять відновний масаж різними прийомами. В першу чергу застосовується погладжування, потім чергуються ударні, встряхивающие і растирающие рухи.

Особливий упор в процесі здійснення відновлюючого масажу доводиться на групи м'язів, на які була покладено основне навантаження у ході виконання певних фізичних вправ і комплексів.

Відновний масаж дуже ефективний після інтенсивних навантажень на протягом кількох днів змагань. Після кожного змагання необхідно здійснити ряд прийомів, які чергуються з відвідуванням парній, басейну, гідро - і масажем.

Спортивний масаж є невід'ємною частиною будь-якого виду спорту. Без спеціальних процедур, спрямованих на відновлення і розігрів м'язів, а також підтримка спортивної форми та емоційного стану, неможливо домогтися високих результатів. Спортивний масаж допоможе уникнути травм і проблем, які можуть перешкодити спортсменам йти до поставленої цілі.

в інтернет-магазин Зателефонувати