Як відбувається тестування косметики на тваринах і що таке Cruelty-free?

Тренди
26 квітня 2024
Як відбувається тестування косметики на тваринах і що таке Cruelty-free?

Люди, купуючи косметику, навіть не думають, які тести вона проходить перед відправкою на полиці магазинів. Дуже багато брендів використовують у ролі піддослідних саме тварин (кролів, щурів, мавп та інших). У результаті виходить, кожен покупець, який придбав таку косметику, стає спонсором насильства над живими істотами. Дуже важливо знати, які компанії вже відмовилися від цієї практики і випускають товари Cruelty-free .

Навіщо компанії тестують косметику на тваринах

Головна мета виробництв косметики – визначити ефективність та безпеку засобів, а саме компонентів у складі. Тварини найбільше схожі до людей. Наприклад, ДНК миші майже на 97% подібно до людської. Крім цього, є ще кілька причин, чому тести робляться саме на братах наших менших:

 1. Тварини часто хворіють на ті ж захворювання, що й люди (рак, серцеві проблеми, діабет тощо).
 2. Короткий життєвий цикл, що дає можливість дивитися на реакцію організму протягом усього життя.
 3. Можливість відстежувати хвороби, котрі викликані косметикою і передаються у спадок наступним поколінням.

Всі ці знущання з тварин у результаті показують виробництву на скільки безпечні компоненти і до яких побічних ефектів вони можуть призвести.

Як дізнатися чи тестується косметика на тваринах

тестування на тваринах

На превелике щастя, зараз на ринку стає дедалі менше косметики, яка проходить досліди на звірятках. Люди добровільно припиняють її купувати, адже розуміють наслідки. Але у світі залишилися бренди, які практикують такі досліди, тому краще знати, як визначити, що косметика Cruelty-free:

 1. Маркування на етикетках. Є перелік офіційних міток, які стверджують, що косметика не тестується на тваринах. Це можуть бути зображення кролика (у різних формах) або рослини (каже, що у складі немає інгредієнтів тваринного походження). Може бути просто нанесений напис: No Animal Ingredient, 100% Vegan і т.д.
 2. Список eco-friendly компаній. Потрібно зайти на сайт PETA чи CCF та вказати назву бренду. У списку буде написано проводяться тести на тваринах чи ні.
 3. Компоненти. Важливо дивитися склад. У ньому мають бути лише рослинні інгредієнти. Це потрібно перевіряти.

Це кілька найголовніших знаків того, що косметика не тестується на тваринах . Якщо їх добре запам'ятати і регулярно перевіряти всю продукцію, можна повністю виключити “недружні” засоби з щоденного використання.

Що таке Cruelty-free та веганська косметика?

Зараз часто можна зустріти словосполучення cruelty-free щодо різних брендів. Цим словом позначається етична косметика , яка не тестується на звірятках взагалі. Вона має позначення, встановлені законом. Але у складі таких препаратів можуть бути інгредієнти тваринного походження. Важливо розуміти, що ці речовини беруться так, що жодної шкоди живим істотам не завдають.

Інший вид - веганська косметика , вона має одну відмінність. Такі бренди тестують продукцію альтернативними способами та не використовують речовини тваринного походження. Лише рослинні компоненти. Вона має позначення – “V”.

Косметика, яка не тестується на тваринах

Повний список компаній, які не проводять тести на звірятках, можна переглянути на офіційних сайтах PETA або CCF. А ось список популярних брендів, якими багато хто користується. Вони роблять етичну косметику:

 • Weleda.
 • Marrakesh.
 • Chanel.
 • Dove.
 • NYX.
 • The Ordinary.
 • EVELINE.
 • Lamel.
 • Inglot.

І безліч інших брендів. Усі вони проходять ретельний контроль якості та перебувають у “білому” списку виробників.

Косметика, яка тестується на тваринах

Незважаючи на тенденцію зберігати все живе, берегти довкілля та мінімізувати поганий вплив на екологію, деякі бренди вирішили не відмовлятися від знущань над братами нашими меншими та продовжують використовувати їх у дослідах. Рекомендуємо ознайомитися зі списком та більше ніколи не купувати товари цих марок.

 • Avon.
 • Max Factor.
 • Maybelline.
 • Mary Kay.
 • Loreal.
 • Artdeco.
 • Yves Rocher.
 • Henkel und Schwarzkopf.
 • Johnson Johnson.

Це далеко не повний перелік брендів. В інтернеті можна знайти чорний список та ознайомитись з ним.

Альтернативні варіанти тестування косметики

Після того, як у багатьох країнах ухвалили рішення заборонити тестування косметики на тваринах , з'явилися альтернативні способи перевірки:

 • In vitro – випробування у пробірці без використання живих істот.
 • Вирощування шкіри людини в лабораторії по взятій пункції здорового епідермісу у добровольця.
 • Моделювання ситуацій, сприйняття, побічних ефектів на комп'ютері.
 • Випробування на людях, які самі погодилися взяти в цьому участь.

Як бачите, є багато способів перевірити нову продукцію без примусового використання невинних тварин, жодним чином не вплинувши на сучасну косметологію.

Законодавче регулювання тестів на живих істот

стоп тестуванню на тваринах

Є список, у яких країнах заборонено тестування косметики на тваринах і це перевіряється законом.

 1. Європейський Союз ухвалив рішення у 2013 році заборонити продаж косметики, яка проходить тести на тварин незалежно від країни виробництва.
 2. Резолюцію про тестування косметики на тваринах в Україні створили ще 2021 року, а почне діяти вона 2023 року.
 3. Південна Корея з 2015 року почала відмовлятися від тестів.
 4. В Америці все залежить від штату, але багато хто вже заборонив знущатися з тварин.

Найжахливіша ситуація залишається в Китаї. Там є бренди, які відмовилися від тестування та обирають альтернативні варіанти. Але в міських магазинах закон просто вимагає тестів на тваринах. Це абсолютно не відповідає світовим поглядам на екологію та цінність життя.

Компанії, які хочуть бути затребуваними та популярними, просто повинні дотримуватися стандартів та відмовитися від тестів на тваринах. Ніколи не пізно перейти на бік добра і навчитися шанобливо ставитися до життя всіх живих істот.

Вас також може зацікавити

Термозахист для волосся – для чого він потрібний і як вибрати
Тренди
Термозахист для волосся – для чого він потрібний і як вибрати
Стильні укладання та модні зачіски перетворюють будь-яку дівчину на доглянуту красуню. Ось тільки ціна постійного використання плівок та прасок для волосся досить висока.
Читати
Стрижка Каскад на середнє волосся
Тренди
Стрижка Каскад на середнє волосся
Стрижка "каскад" – універсальна техніка, яка відмінно підходить практично до кожного типу обличчя, дозволяє візуально підкоригувати овал, створити акцент на перевагах зовнішності, замаскувати недоліки.
Читати
Салонні процедури для волосся: що варто зробити?
Тренди
Салонні процедури для волосся: що варто зробити?
Міцні локони, що сяють блиском і гладкістю – у 90% випадків не генетика, а результат докладених зусиль. І цього неможливо досягти домашніми засобами, більшість із яких недостатньо ефективні, особливо для ослаблених пасм.
Читати
Тренди
Попелястий колір волосся: тенденції в б'юті-індустрії
Попелястий вважається дуже популярним відтінком у б'юті-індустрії. Раніше легка сивина була ознакою старіння, проте мода змінюється і попелясте волосся виглядає шикарно, незалежно від віку.
Читати
Русий колір волосся – натуральна краса
Тренди
Русий колір волосся – натуральна краса
Натуральна краса русявого волосся: огляд популярних відтінків
Читати
Тренди
Депіляція зони бікіні: види, переваги, дизайни
Темі депіляції приділяється дуже багато часу. Жінки обирають найбільш ефективний спосіб прибрати волосся в зоні бікіні на тривалий час і без подразнень. Існує кілька способів зробити це.
Читати